Kaip tinkamai namuose pakabinti paveikslą bei drobę?

Išsirinkti ir įsigyti tinkamiausia paveikslą/drobę nelengva, todėl norisi, kad namuose jis atrodytų tobulai. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip paveikslas turi būti pakabintas, kad erdvei suteiktų grožio, o ne ją gadintų. Šiandien paruošėme Jums 5 patarimus, kaip teisingai pakabinti paveikslą bei drobę.

  1. Jeigu ant sienos ruošiatės kabinti daugiau nei vieną paveikslą, vertėtų atkreipti dėmesį į jų spalvas. Stenkitės paveikslus kabinti taip, kad „sunkiausias“, tamsiausias paveikslas, būtų viduryje, o šviesesnį jį suptų.
  2. Neskubėkite kalti į sieną laikiklio. Pirmiausia išsidėliokite paveikslus ir nuspręskite, kaip juos kabinsite, susidėkite kompoziciją. Jeigu paveikslus norite kabinti simetriškai, tuomet lygiuokite juos pagal viršutinę ar apatinę pagrindinio paveikslo kraštinę. Atkreipkite dėmesį į paveikslų kabinimo aukštį, bei atstumą tarp jų.
  3. Nerekomenduojame paveikslą kabinti aukštai, nes aukštai pakabintas paveikslas tolsta nuo akių, žmogui sunku į jį žiūrėti, o žemiau pakabintas – sukuria imtymesnį santykį tarp žiūrovo ir paveikslo.
  4. Nerekomenduojame paveikslo kabinti ant tos sienos, kur yra televizorius. Tai gali nukreipti dėmesį nuo paveikslo ar nuo televizoriaus, nes nebus aišku, kuris akcentas yra svarbesnis.
  5. Jeigu paveikslas yra kabinamas virš baldų, labai svarbu yra, kad paveikslas nebūtų platesnis už baldą. Paveikslo dydys turėtų sudaryti apie 70 proc. Baldo pločio.

Linkėjimai,

YZYdeco